Zápach z úst (halitóza)

Zápach z úst (odborně halitóza) může být nejen nepříjemným a citlivým problémem komplikujícím společenské kontakty. Může jít také o příznak různých zdravotních obtíží. Častou příčinou bývá nedostatečná ústní hygiena, případně infekční onemocnění v dutině ústní. V těchto případech může výrazně pomoci zkvalitnění péče o dutinu ústní, včetně volby vhodných přípravků. Vaši péči mohou podpořit přípravky s proteolytickými enzymy.

Co způsobuje zápach z úst?

Za zápach jsou ve většině případů zodpovědné bakterie, které jsou součástí dutiny ústní, resp. které se vyskytují v zubním plaku a ve zbytcích potravy a při své činnosti uvolňují nepříjemně zapáchající plyny. Potížím by v tom případě měla zabránit pečlivá ústní hygiena, což znamená pravidelné čištění zubů nejméně dvakrát denně (včetně mezizubních prostor, kde se mohou zbytky potravy uchycovat a vytvářet tak živnou půdu pro množení bakterií).

Mezi další příčiny patří kouření, sucho v ústech v důsledku velkových onemocnění jako je cukrovka nebo nemoci trávicí soustavy.

Další příčiny a možnosti řešení potíží

Pokud nekouříte, netrpíte žádnou chorobou, která by mohla být důvodem vašich potíží, a jste si jistí, že máte dutinu ústní v pořádku (žádná zánětlivá onemocnění, zdravý a pravidelně ošetřovaný chrup, pečlivě prováděná ústní hygiena), je na místě zvážit další příčiny. Za zápachem z úst může stát nevhodná skladba jídelníčku nebo třeba některý z užívaných léků. S určením méně obvyklé příčiny zápachu z úst vám pomůže váš zubní lékař nebo praktický lékař. Pokud vaše potíže přetrvávají dlouhodobě, je dobré se na ně obrátit.

Autor: Tým Wald Pharmaceuticals

Jak pomáhá ENZYMEL?

Zubní pasty a mukoadhezivní gely ENZYMEL napomáhají účinnější hygieně a celkovému zlepšení slizniční imunity dutiny ústní. Obsahují proteolytické enzymy, které snižují schopnost bakterií přilnout ke sklovině a narušují bakteriemi tvořený biofilm/plak. Dále mají schopnost ovlivňovat mikrocirkulaci lymfy a krve, čímž redukují otok a optimalizují průběh zánětlivé reakce.

To vše přispívá k odstraňování příčin zápachu z úst. Základním předpokladem úspěchu je samozřejmě dostatečná a pravidelná hygiena dutiny ústní. Důležité je pečlivě čistit zuby minimálně 2x denně (za 12 hodin bakterie „nestihnou“ vytvořit neproniknutelný biofilm). Vhodný je i pravidelný pitný režim, který podporuje tvorbu slin a zvlhčování dutiny ústní. Pokud je zápach z úst způsoben jinými chorobami, je nutné zaměřit se především na jejich léčbu. Přípravky ENZYMEL jsou díky šetrnému složení vhodné i pro citlivé dásně. Neobsahují adstringentní látky, parabeny, SLS ani alkohol, který by přispíval k vysoušení dásní. Zubní pasty obsahují fluorid pro remineralizaci skloviny.

NEWSLETTER

Wald Pharmaceuticals s.r.o.
U Hranic 16, 100 00 Praha 10

Objednejte si ENZYMEL nebo VENZYMEL rovnou k Vám domů!

Dopřejte enzymovou péči i svým mazlíčkům

Zásahy v ústní dutině

Extrakce zubu

Péče o zuby a dásně při rovnátkách

Péče o implantáty

Péče o dásně po dentální hygieně

Zánětlivé stavy

Zánět dásní (gingivitida)

Paradentóza (parodontitida)

Zápach z úst (halitóza)

Afty a aftózní zánět na sliznicích

Jiné potíže v ústech

Dásně při cukrovce

Radioléčba v oblasti hlavy - onkologické

Náročné situace

Oslabená imunita

Dásně v těhotenství

Dásně kuřáka

Sucho v ústech