Péče o dásně po dentální hygieně

Pravidelná dentální hygiena je ideální prevence závažnějších komplikací. Někteří pacienti si po hloubkovém čištění a odstranění zubního kamene z prostoru pod dásní stěžují na bolestivé a zduřelé dásně. Než začnete ústa proplachovat odvarem z heřmánku, zjistěte, jak vám umí pomoci proteolytické enzymy v přípravcích ENZYMEL.

Během mechanického odstraňování zubního kamene se zubní hygienistka nevyhne pohmoždění (traumatizaci) měkkých tkání. Míra pohmoždění souvisí s množstvím zubního kamene a bakterií v parodontálních kapsách. Dásně reagují otokem, zarudnutím a bolestí. To jsou klasické příznaky zánětu, jehož příčinou mohou jsou drobná poranění v důsledku špatného stavu dásní a hloubkového čištění.

Enzymy řeší zánět

Enzymové zubní pasty a gely ENZYMEL vám se začínajícím zánětem pomohou několika způsoby. Proteolytické enzymy především přirozeně snižují otok a umožňují lepší cirkulaci krve a tím i výživy ve zhmožděné tkáni – ta má pak větší šanci využít přirozené hojivé procesy a vyrovnat se s traumatem. Enzymy si poradí také s metabolity imunitních buněk, takže po zánětu „uklidí“ a tím opět podpoří rychlejší úlevu.

Enzymy v patentované kombinaci s chlorhexidinem drží bakterie a jiné patogeny v dutině ústní na uzdě, aby nemohly využít dočasné oslabení tkání ve svůj prospěch. Velmi účinně štěpí bílkovinné obaly bakterií a zabraňují jim tak vytvářet plak a dál se množit. Produkty ENZYMEL obsahují dostatečně malé, ale přitom extrémně účinné množství chlorhexidinu a enzymů, takže můžete produkty používat až 8 týdnů bez rizika vedlejších účinků.

Dopřejte si zdravé dásně

S enzymovou péčí ENZYMEL nemusíte čekat, až si vaše ústa po ústní hygieně poradí sama. Podpořte regeneraci dásní a slizniční imunitu, a těšte se z dobrého pocitu ze zdravých, krásných zubů.

Autor: Tým Wald Pharmaceuticals

Proteolytické enzymy

Proteolytické enzymy obsažené v přípravcích ENZYMEL působí ve vztahu k zánětlivému onemocnění v dutině ústní dvěma směry. Zaprvé zkracují akutní zánětlivou reakci na nezbytně nutnou míru a snižují riziko přechodu akutního zánětu dásní do chronického stadia, díky tomu, že dokáží optimalizovat podmínky hojení (zvyšují vlastní obranyschopnost tkání, zlepšují mikrocirkulaci krve a lymfy ve tkáni, snižují otoky). Zadruhé působí přímo na mikrobiální původce zánětu v zubním plaku (snižují přilnavost bakterií k zubu a dásním i jejich schopnost tvořit plak) i zánětech.

NEWSLETTER

Wald Pharmaceuticals s.r.o.
U Hranic 16, 100 00 Praha 10

Objednejte si ENZYMEL nebo VENZYMEL rovnou k Vám domů!

Dopřejte enzymovou péči i svým mazlíčkům

Zásahy v ústní dutině

Extrakce zubu

Péče o zuby a dásně při rovnátkách

Péče o implantáty

Péče o dásně po dentální hygieně

Zánětlivé stavy

Zánět dásní (gingivitida)

Paradentóza (parodontitida)

Zápach z úst (halitóza)

Afty a aftózní zánět na sliznicích

Jiné potíže v ústech

Dásně při cukrovce

Radioléčba v oblasti hlavy - onkologické

Náročné situace

Oslabená imunita

Dásně v těhotenství

Dásně kuřáka

Sucho v ústech