Proč místo SLS najdete v Enzymelu zdravé pěnidlo?

Zubní pasty ENZYMEL pění při čištění méně, než jste možná zvyklí u běžných zubních past. Neobsahují totiž SLS neboli lauryl sulfát sodný. Jde o průmyslové pěnidlo, které se kvůli nízké ceně v kosmetice nadužívá, i když v posledních letech přibývají vědecké publikace, které prokazují jeho negativní vliv na lidské zdraví. Je tedy lepší se této látce vyhnout, což s přípravky Enzymel snadno můžete. Obsahují totiž přírodní pěnidlo, které nerozkládá účinné enzymy.

Lauryl sulfát sodný (SLS)

SLS je povrchová mycí látka, která se velmi často používá v běžných kosmetických přípravcích. Je levná a kosmetika díky ní silně pění a vytváří pocit čistoty. SLS najdete především v čistících prostředcích, kde je tato látka dosud považovaná za bezpečnou. Nedávno však vyšel vědecký článek, kde autoři zkoumají vliv SLS na zdraví dutiny ústní. Tato studie potvrdila dlouho známou skutečnost, že SLS je agresivní látka, která způsobuje podráždění, vysušuje dásně a sliznice, a mimo jiné se jí přičítá podíl na vzniku alergií.

Mírná a zdravá pěnivost

Produkty Enzymel jsme připravili tak, aby naplnily očekávání každého, kdo je zvyklý čistit si zuby běžnou zubní pastou. Hledali jsme proto takové pěnidlo, které nám dovolí zachovat určitou (byť omezenou) pěnivost a zároveň bude velmi šetrné. Zvolili jsme Cocamidopropyl Betain, látku, kterou povolují i přísné certifikáty přírodní kosmetiky.

Mírná pěnivost přípravků bez SLS má ještě jednu nespornou výhodu a tou je delší čištění zubů. Kombinace intenzivní příchuti a silného pěnidla v některých obvyklých přípravcích způsobuje, že se dostavuje „pocit“ čistých zubů velmi záhy po začátku čištění zubů. Tím se délka čištění zubů zkracuje. Tomu jsme se s přípravky Enzymel snažili vyhnout, protože naopak delší doba působení enzymů je u Enzymelu žádoucí.

Autor: Tým Wald Pharmaceuticals

Jak Vám může ENZYMEL pomoci?

Čeká vás intenzivní období, ať už v pozitivním nebo negativním smyslu? Pro „neprůstřelnou“ péči o ústa doporučujeme červenou řadu ENZYMEL Parodont – čistěte si zuby enzymovou zubní pastou alespoň 2× denně a poté podpořte účinek aplikací mukoadhezivního gelu nebo pastilkami suchého gelu. Pokud víte, že vám podmínky neumožní mechanické čištění, určitě nezapomeňte na mukoadhezivní gel ENZYMEL Intensive 35, který obsahuje kombinaci enzymů a chlorhexidinu pro efektivní boj se škodlivými bakteriemi.

NEWSLETTER

Wald Pharmaceuticals s.r.o.
U Hranic 16, 100 00 Praha 10

Objednejte si ENZYMEL nebo VENZYMEL rovnou k Vám domů!

Dopřejte enzymovou péči i svým mazlíčkům

Zásahy v ústní dutině

Extrakce zubu

Péče o zuby a dásně při rovnátkách

Péče o implantáty

Péče o dásně po dentální hygieně

Zánětlivé stavy

Zánět dásní (gingivitida)

Paradentóza (parodontitida)

Zápach z úst (halitóza)

Afty a aftózní zánět na sliznicích

Jiné potíže v ústech

Dásně při cukrovce

Radioléčba v oblasti hlavy - onkologické

Náročné situace

Oslabená imunita

Dásně v těhotenství

Dásně kuřáka

Sucho v ústech