Péče o implantáty

Implantace zubu je náročný proces pro dentistu i pro organismus pacienta. Podmínkou pro úspěšnou implantaci je dobrý stav dásní. Po implantaci dásně potřebují jemnou, účinnou péči, která pomůže zabránit komplikacím. Takovou nabízejí proteolytické enzymy a enzymová péče ENZYMEL.

Předoperační péče

Zdravé dásně bez zánětu mají větší šanci vyrovnat se s operačním zákrokem. Je třeba zvýšit přirozenou obranyschopnost sliznic a zbavit se nežádoucích bakterií v ústech. Enzymové produkty červené řady ENZYMEL Parodont jsou to pravé, když je potřeba dostat dásně do kondice a připravit je na zákrok.

Po implantaci

V prvních dnech až týdnech je třeba udržovat okolí implantátu dokonale čisté. Klasické čištění zubů kartáčkem a zubní pastou však může být pro citlivé dásně po zákroku příliš bolestivé, proto je vhodnější dostat účinnou enzymovou péči do okolí implantátu pomocí přilnavého gelu z modré antibakteriální řady ENZYMEL Intensive 35 alespoň 2× denně, ideálně častěji. Díky přilnavosti a zcela neutrální chuti má gel významně prodloužený účinek. Regeneraci podpoří také pastilky suchého mukoadhezivního gelu, které jsou skvělou diskrétní volbou, když je pacient v práci nebo nemá z jiného důvodu možnost nanášet gel aplikátorem. Stačí pastilku vložit do úst poblíž implantátu a nechat ji volně rozpouštět.

Dejte enzymům zelenou

Proteolytické enzymy v přípravcích ENZYMEL optimalizují průběh zánětu a jeho příznaky jako otok, zarudnutí a krvácení. V patentované směsi s chlorhexidinem navíc zabraňují bakteriím vytvářet plak. Tím podporují přirozenou imunitu dásní a posilují jejich schopnost vyrovnat se s náročným zásahem, jakým implantace zubu bezesporu je.

Autor: Tým Wald Pharmaceuticals

Jak dostat ústa před implantací do kondice?

Doporučujeme červenou řadu ENZYMEL Parodont – pečlivě čistit 2× denně zubní pastou a problematická místa po vyčištění ošetřit mukoadhezivním gelem ENZYMEL Parodont bez příchuti. Pokud je přítomna infekce, zvolte řadu ENZYMEL Intensive 35.

Jak se vyhnout komplikacím po zákroku?

Zásadní je dodržovat správnou hygienu dle pokynů ošetřujících lékařů. Úspěch regenerace tkání můžete podpořit mukoadhezivním gelem z modré řady ENZYMEL Intensive 35, který také sníží riziko případné infekce. Až bude možné čistit zuby, sáhněte také po zubní pastě ENZYMEL Intensive 35.

NEWSLETTER

Wald Pharmaceuticals s.r.o.
U Hranic 16, 100 00 Praha 10

Objednejte si ENZYMEL nebo VENZYMEL rovnou k Vám domů!

Dopřejte enzymovou péči i svým mazlíčkům

Zásahy v ústní dutině

Extrakce zubu

Péče o zuby a dásně při rovnátkách

Péče o implantáty

Péče o dásně po dentální hygieně

Zánětlivé stavy

Zánět dásní (gingivitida)

Paradentóza (parodontitida)

Zápach z úst (halitóza)

Afty a aftózní zánět na sliznicích

Jiné potíže v ústech

Dásně při cukrovce

Radioléčba v oblasti hlavy - onkologické

Náročné situace

Oslabená imunita

Dásně v těhotenství

Dásně kuřáka

Sucho v ústech