Oslabená imunita

K oslabení imunity dochází pokaždé, když tělo bojuje s nějakým onemocněním. V takovém případě má tělo spoustu práce, a nemůže se věnovat všemu. Vytváří si priority a dásně a sliznice v ústech posouvá na druhou kolej. To má za následek zhoršenou obranyschopnost dásní. V ústech se tak vytváří ideální prostředí pro zánět dásní.

Při oslabené imunitě je důležité podpořit zdraví dásní a sliznic pomocí šetrné péče, která udrží bakterie pod kontrolou. Ideálním pomocníkem jsou prostředky ENZYMEL, které obsahují proteolytické enzymy. Ty podporují regeneraci dásní a slizniční imunitu (červená řada ENZYMEL Parodont), a v kombinaci s chlorhexidinem (modrá řada ENZYMEL Intensive 35) omezují působení bakterií. Účinně tak brání vzniku zánětu a dalším komplikacím.

Jak to funguje?

Proteolytické enzymy snižují otok a zlepšují cirkulaci krve a živin v dásních – podporují tak jejich přirozenou obranyschopnost. Tím také dochází ke zmenšení případného krvácení dásní a zarudnutí. V patentované směsi s chlorhexidinem velmi účinně štěpí bílkovinné obaly mikrobů a znemožňují jim propojovat se a vytvářet nebezpečný plak.

Pečujte o svá ústa efektivně

Pravidelné mechanické čištění zubů enzymovou zubní pastou alespoň 2× denně (ideálně po každém jídle) doplňte mukoadhezivním gelem po dobu oslabené imunity. Přirozenou regeneraci doplnit také diskrétními pastilkami suchého gelu. Ten se v ústech pozvolna rozpouští a blahodárný účinek enzymů tak prodlužuje.

Autor: Tým Wald Pharmaceuticals

Jak Vám může ENZYMEL pomoci?

V období, kdy je vaše imunita pod tlakem, doporučujeme červenou řadu ENZYMEL Parodont. Čistěte si zuby enzymovou zubní pastou alespoň 2× denně a poté podpořte účinek aplikací mukoadhezivního gelu nebo pastilkami suchého gelu ENZYMEL. Pastilky suchého gelu můžete použít po celý den a podpořit tak příznivé prostředí v dutině ústní. Pokud trpíte pokročilejším zánětem dásní, může být vhodnější modrá řada ENZYMEL Intensive 35.

NEWSLETTER

Wald Pharmaceuticals s.r.o.
U Hranic 16, 100 00 Praha 10

Objednejte si ENZYMEL nebo VENZYMEL rovnou k Vám domů!

Dopřejte enzymovou péči i svým mazlíčkům

Zásahy v ústní dutině

Extrakce zubu

Péče o zuby a dásně při rovnátkách

Péče o implantáty

Péče o dásně po dentální hygieně

Zánětlivé stavy

Zánět dásní (gingivitida)

Paradentóza (parodontitida)

Zápach z úst (halitóza)

Afty a aftózní zánět na sliznicích

Jiné potíže v ústech

Dásně při cukrovce

Radioléčba v oblasti hlavy - onkologické

Náročné situace

Oslabená imunita

Dásně v těhotenství

Dásně kuřáka

Sucho v ústech