Náročné situace

Když se dostaneme do stresu (například zvýšenou fyzickou nebo psychickou námahou), organismus se snaží dostat do rovnováhy a začíná od životně důležitých orgánů. Některé části těla, mezi které spadá i dutina ústní, jsou pak až na druhém místě. Je na nás, abychom se o ně v obtížných chvílích co nejlépe postarali, než příčina stresu odezní.

Pod náročnými situacemi nás obvykle napadne nemoc nebo složitá rodinná situace. Ale pozor – pořádně vykolejit nás dokáže třeba i aktivně strávená dovolená na lyžích nebo na kole, i když jde o takzvaný pozitivní stres. Už pár hodinové přelety, změna klimatu a stravovací rutiny dokáží vyvést tělo z rovnováhy. Určitě si každý vzpomene na příslovečnou faraonovu kletbu – průjem, který během dovolené v exotických zemích umí udeřit i v nejlepším hotelu.

I šťastné zprávy rozhodí

Stejně náročná, ale dlouhodobější, je situace novopečených maminek. V těhotenství se tělo soustředí na zásobování a vývin miminka v bříšku (například na ukládání vápníku v kostech plodu, namísto ve slinách nebo zubech matky). Babské rčení, že každé dítě stojí jeden zub, tak má docela reálný základ. Kromě vyvážené zdravé stravy podpoří ústa těhotné ženy i enzymová péče, která podporuje přirozenou obranyschopnost dutiny ústní.

Prevence se počítá

Čím větší změně či extrémním podmínkám musíte čelit, tím spíš je třeba myslet na péči o zuby a dásně. A pokud se třeba na cestách dostanete do situace, kdy není možné obvyklé mechanické čištění kartáčkem, zubní pastou a čistou vodou z kohoutku, je fajn mít alternativu, pro které sáhnete, například mukoadhezivní gel v tubě nebo pastilkách. Patentovaná enzymová směs v gelu rozkládá plak a znemožňuje bakteriím vytvářet škodlivé kolonie.

 

Autor: Tým Wald Pharmaceuticals

Jak Vám může ENZYMEL pomoci?

Čeká vás intenzivní období, ať už v pozitivním nebo negativním smyslu? Pro „neprůstřelnou“ péči o ústa doporučujeme červenou řadu ENZYMEL Parodont – čistěte si zuby enzymovou zubní pastou alespoň 2× denně a poté podpořte účinek aplikací mukoadhezivního gelu nebo pastilkami suchého gelu. Pokud víte, že vám podmínky neumožní mechanické čištění, určitě nezapomeňte na mukoadhezivní gel ENZYMEL Intensive 35, který obsahuje kombinaci enzymů a chlorhexidinu pro efektivní boj se škodlivými bakteriemi.

NEWSLETTER

Wald Pharmaceuticals s.r.o.
U Hranic 16, 100 00 Praha 10

Objednejte si ENZYMEL nebo VENZYMEL rovnou k Vám domů!

Dopřejte enzymovou péči i svým mazlíčkům

Zásahy v ústní dutině

Extrakce zubu

Péče o zuby a dásně při rovnátkách

Péče o implantáty

Péče o dásně po dentální hygieně

Zánětlivé stavy

Zánět dásní (gingivitida)

Paradentóza (parodontitida)

Zápach z úst (halitóza)

Afty a aftózní zánět na sliznicích

Jiné potíže v ústech

Dásně při cukrovce

Radioléčba v oblasti hlavy - onkologické

Náročné situace

Oslabená imunita

Dásně v těhotenství

Dásně kuřáka

Sucho v ústech