Enzymy a radioléčba v oblasti hlavy a krku

Během radioléčby si pacienti často stěžují na omezenou funkci slinných žláz v důsledku ozařování. Suchost úst (xerostomie) a častější výskyt zánětů dásní jsou častým důsledkem intenzivní léčby nádorů v oblasti hlavy. ENZYMEL umí pomoci i v takových případech.

Suchost úst (xerostomie)

Radioterapie je v mnoha případech účinný prostředek, jak pomoci pacientům s vážným onemocněním. Radioterapie v oblasti hlavy a krku má však mnoho negativních dopadů na kvalitu života, jako například dočasné poškození slinných žláz. To pacientům dokáže pořádně znepříjemnit život, protože se jim nevytvářejí sliny, které jsou důležité pro boj s bakteriemi a pro přirozené zvlhčování dásní. Jemné enzymové mukoadhezivní gely bez příchuti ENZYMEL přirozeně udržují vlhkost v dutině ústní a přinášejí tak úlevu od pocitů suchosti v ústech. Navíc, v patentované kombinaci s chlorhexidinem, jsou účinné při boji s bakteriemi.

Podpořte své dásně

V průběhu boje s vážným onemocněním se organismus soustředí na udržení základních životních funkcí a okrajové tkáně, jako například dásně, pak přicházejí zkrátka. Proto je potřeba pacienta podpořit vhodnou hygienou, aby organismus nemusel čelit více problémům, než je nutné. Patentovaná směs enzymů pomáhá dásním a sliznicím dutiny ústní čelit stresové situaci a udržuje bakterie v dutině ústní pod kontrolou. Účinně tak brání vzniku zánětu a dalším komplikacím.

Využití enzymů během radioterapie

Jemné gely bez příchutě ENZYMEL přirozeně zvlhčují dutinu ústní a pomáhají při pocitech suchosti v ústech. Proteolytické enzymy zabraňují rozvoji zánětu a podporují obranyschopnost dásní. Doporučujeme 2 balení modrého enzymového gelu ENZYMEL Intensive 35 před a po výkonu, a po vypotřebování pokračovat červeným enzymovým gelem ENZYMEL Parodont.

Newsletter

* indicates required

Objednejte si ENZYMEL nebo VENZYMEL rovnou k Vám domů!

Dopřejte enzymovou péči i svým mazlíčkům