O nás

ENZYMEL nabízí pomoc tam, kde ostatní nepomohou. České patentované přípravky rodinné společnosti Wald Pharmaceuticals řeší příčinu zánětů v dutině ústní a podporují hojivé procesy přirozenou cestou pomocí proteolytických enzymů.

Zakladatelé firmy Eliška a Tomáš Waldovi se při vývoji řídili vizí spolehlivého řešení zánětlivých obtíží v ústech se snadnou aplikací. Vedla nás stará medicínská rada, že pro uzdravení je potřeba vyřešit příčinu, nejen příznaky. Měli jsme obrovské štěstí, že jsme vyrůstali obklopení zvídavými, kreativními lidmi a mohli jsme čerpat ze stoleté rodinné tradice a znalostí chemie, farmacie a medicíny. V produktech ENZYMEL jsme zhodnotili klinické zkušenosti se systémovým využitím proteolytických enzymů v péči o zánět.

Wald Pharmaceuticals vlastní několik patentů. První přípravek spatřil světlo světa v roce 2012 a postupně díky interakci se stomatology, parodontology, implantology, stomatochirurgy a dentálními hygienistkami přibývaly další. Při přípravě jsme mysleli nejen na zákazníky se zánětem (jako například paradentóza nebo komplikace po vytržení zubu), ale i na pacienty s diabetem nebo potížemi s imunitou. Náš cíl je řešit příčinu, nikoli pouze následek, a umožnit organismu se přirozeně zregenerovat.

ENZYMEL se zapojuje do řady osvětových projektů, například v rámci Světovéhodne ústního zdraví. Podporujeme různé pacientské organizace a sdružení , která obvykle zůstávají na okraji zájmu marketingu velkých zahraničních koncernů.

Nejvíce nás těší odezva přímo od lidí, jimž naše přípravky pomáhají s prevencí nebo řešením konkrétních problémů. Budeme rádi, když se s námi o své zkušenosti podělíte i vy.

Máme velkou radost, že počet pracovišť i specializací, které nacházejí pro ENZYMEL uplatnění, stále roste. S našimi přípravky se setkáte nejen v ordinacích parodontologie, stomatochirurgie nebo ordinacích dentální hygieny, ale například i v IKEMu nebo na onkologickém či ORL oddělení v FN Motol.

Náš tým

Eliška Waldová

Eliška Waldová

Spoluzakladatelka & spolumajitelka

Říká se, že dobrý produkt si cestu k zákazníkovi najde sám. Roky podnikání mě naučily, že je k tomu třeba také hodně práce, skvělý tým a velké nasazení. To všechno mě ale nesmírně baví.

Když jsme před lety začínali s vývojem přípravků ENZYMEL, cílili jsme především na pacienty se zánětem dásní. Tušili jsme, že uplatnění může být výrazně širší, ale stále nás překvapuje, jak významným pomocníkem se stává ENZYMEL i mimo parodontologii. Opravdu mě těší, že se nám otevírají široké možnosti na poli prevence a předcházení potíží.

Zájmy: Cestování, rodina, politika a mezinárodní vztahy. Kniha, která má hodně stránek a zajímavé téma mě vždy potěší. Nejlepší za poslední dobu jednoznačně od amerického historika Timothy Snydera “The road to unfreedom”. Na filmy nemám moc čas, ale ráda se podívám na dobré sci-fi.

Tomáš Wald

Tomáš Wald

Spoluzakladatel & spolumajitel

Dětství prožité v rodině odborníků na systémovou enzymoterapii ve mně vzbudilo nadšení pro enzymy už v době, kdy jsem měl jen malé znalosti problematiky zánětu a regenerace organismu. O to více mě enzymy uchvátily v rámci mé vědecké činnosti (nejprve na VŠCHT Praha, pak na Ústavu mikrobiologie Akademie Věd ČR, a naposled v Kalifornské Univerzitní nemocnici v San Francisku UCSF).

Věda, medicína i umění mě naučily důležitou věc – vždy hledat kreativní řešení problémů. Terapie proteolytickými enzymy jde přímo k příčině zánětu namísto pouhého potlačování příznaků.

Jsou to právě proteolytické enzymy, které dělají z přípravků ENZYMEL skutečně účinné řešení nejen pro pacienty se záněty, ale i pro ty, kterým není lhostejná prevence. Naše zubní pasty a gely si našly své místo v ordinacích parodontologů, implantologů, na ORL, onkologických i diabetologických pracovištích. Vývoj přípravků trvá dlouho, ale brzy se budeme moci těšit na další. Ať už humánní nebo veterinární.

Zájmy: lenošení, lyžování, cvičení na piano a basketbal s našimi dětmi

Oblíbené vědecké činnosti: příprava nových receptur s proteolytickými enzymy, objevování léků pro pacienty se vzácnými genetickými poruchami, management vědy.

Pavla Sochůrková

Pavla Sochůrková

Vedoucí kanceláře

Od prvního dne, kdy jsem se seznámila s Tomášem a s Eliškou, mi bylo jasné, že v této společnosti se opravdu nudit nebudu. Práci v kanceláři, zajišťování výroby a skladu kompenzuji přednášením na školách a účastí na kongresech, kde mohu naše zákazníky z řad odborníků potkat osobně.

Kromě odborných kongresů a přednášek se také účastním akcí pro veřejnost, jako je Světový den ústního zdraví, kde mohu při přípravě chemických pokusů využít své znalosti ze studia chemie.

Zájmy: Ráda čtu, jezdím na lyžích a na snowboardu a chodím na procházky s naším psem.

Ingeborg Slunečková

Ingeborg Slunečková

Medicínská reprezentantka

Navázala jsem na rodinnou tradici pomáhat lidem, a protože jsem mezi nimi ráda, o to lépe se mi pracuje a k tomu s produkty, které pro ně mají smysl. Koordinace a účast na různých odborných akcích, ať už veterinárních, stomatologických, diabetologických nebo otorinolaryngologických, mě posouvá nejen profesně, ale hlavně lidsky. Posouvá mě ve schopnostech porozumět našemu zákazníkovi, učím se také na základě zkušeností odborníků a jejich pacientů, hledat příležitosti pro smysluplné uplatnění našich přípravků.

Zájmy: volejbal, badminton, lyžování, z knih mám nejraději Quo Vadis, z filmů Pianistu a také ráda trávím čas na zahradě a aranžuji květiny

 Tereza Průšková

Tereza Průšková

Medicínská reprezentantka

Při práci jsem ráda za důvěru, otevřenost a podporu ve všem co dělám. Nejraději mám komunikaci s lékaři a dentálními hygienistkami, se sestřičkami či zubními laboranty. Mám možnost všem vyjít vstříc – jak časově, tak s nabídkou našich produktů. Všechny si hýčkám. Ráda se zúčastňuji různých akcí, kde se díky osobnímu setkání vztahy ještě více rozvíjí.

 

Zájmy: Mám rada výlety, geocaching, deskové hry a cyklistiku s rodinou. Díky dětem miluji dětskou literaturu a objevuji nové a nové knihy. U filmu vždy usnu 🙂

Helena Císařová

Helena Císařová

Administrativa

Žádná faktura ani účtenka mi neunikne. Všechno mám pod kontrolou a když nemám, tak vím, na koho si došlápnout, že, Eliško a Tomáši!!!! 🙂 Baví mě se učit nové věci, takže jsem tady na správném místě.

Zájmy: udílení nevyžádaných rad, kočičky, zahrada, hudba, hodně těžké křížovky, killer-sudoku, zahrada, čtení časopisu Vesmír a mnohodílné britské a severské seriály

 Monika Hollmannová

Monika Hollmannová

Účetní

Práce pro Elišku a Tomáše mě baví i proto, že čísla nejsou mou jedinou doménou. Od studií se zajímám o psychologii a terapeutickou jógu, která vychází z kombinace tradiční jógy a vývojové kineziologie Václava Vojty. Jak souvisí s enzymy? Hodně, v obojím vidím účinnou cestu ke zdraví a úlevu pro ty, kterým jiné prostředky a metody nepomáhají.

9 z 10 zákazníků se vrací

 Zajímáme se o zkušenosti našich zákazníků. ENZYMEL používají většinou lidé se zánětlivými potížemi v ústech. Řada z našich zákazníků jsou lidé podstupující složité výkony v ústech, onkologické terapie nebo diabetici. ENZYMEL si ale oblíbili i lidé pro preventivní zlepšení domácí hygieny a zvýšení obranyschopnosti dásní. Uvedené údaje jsou shrnutí z dotazníku sebehodnocení v letech 2019 – 2021.

%

Snížení krvácení u vážného zánětu dásní

%

Snížení krvácení u lehkého zánětu dásní

%

Urychlení regenerace po zákroku v ústech

NEWSLETTER

Wald Pharmaceuticals s.r.o.
U Hranic 16, 100 00 Praha 10

Objednejte si ENZYMEL nebo VENZYMEL rovnou k Vám domů!

Dopřejte enzymovou péči i svým mazlíčkům

Zásahy v ústní dutině

Extrakce zubu

Péče o zuby a dásně při rovnátkách

Péče o implantáty

Péče o dásně po dentální hygieně

Zánětlivé stavy

Zánět dásní (gingivitida)

Paradentóza (parodontitida)

Zápach z úst (halitóza)

Afty a aftózní zánět na sliznicích

Jiné potíže v ústech

Dásně při cukrovce

Radioléčba v oblasti hlavy - onkologické

Náročné situace

Oslabená imunita

Dásně v těhotenství

Dásně kuřáka

Sucho v ústech