Jak mám gel správně nanášet a jak často jej mám používat?

 

Četnost použití i způsob nanášení gelu záleží na stavu nebo onemocnění, které vás trápí. Obecně platnou zásadou je používat gel alespoň 2x denně, a to vždy nejméně 30 minut po jídle nebo sladkém nápoji (přestanou se tvořit sliny a tím se zvýší účinek gelu).

Gel můžete nanášet na postižené místo nejlépe pomocí úzkého aplikátoru, kterým je tuba ukončena. Při nanášení do mezizubních prostor můžete využít mezizubního kartáčku nebo vtlačte malé množství gelu přímo mezi zuby.

Gel je také možné aplikovat do chráničů zubů na noc (night guard). Tím se významně prodlouží účinek proteolytických enzymů a chlorhexidinu na zubní sklovinu a okolní měkké tkáně. Při těžkých formách zánětu v oblasti zubu je možno takový chránič používat i během dne, obdobně jako tzv. okluzivní obvaz (forma aplikace léčivé látky, při níž se nanesená látka překryje plastovou fólií a nechá působit 24-48 hodin). Při výrobě chrániče na zuby požádejte o výrobu chrániče s drážkou pro nanášení gelu v oblasti dásní, do které se následně gel aplikuje (podobně se vyrábějí chrániče s drážkou na bělení – drážka je však umístěna v oblasti zubu, aby bělicí chemikálie zub bělila).

 

Červená řada ENZYMEL® PARODONT

Vhodná při akutních stavech i pro každodenní dlouhodobou péči.

 

červená řada pasta a gel - transparent

Modrá řada ENZYMEL® INTENSIVE

Vhodná při zánětlivých stavech s přítomností bakterií.

 

modrá řada pasta a gel - transparent