Přípravky ENZYMEL® vyvinula a vyrábí česká rodinná firma Wald Pharmaceuticals. Jde o jediné produkty na trhu určené pro hygienu dutiny ústní, které obsahují proteolytické enzymy. Ty mají schopnost pozitivně ovlivňovat zánět, kterým mohou trpět dásně a sliznice dutiny ústní.

Všechny přípravky ENZYMEL® obsahují proteolytické enzymy, které pozitivně působí na sliznice a dásně, podporují slizniční imunitu a snižují přilnavost bakterií na zuby a dásně. Přípravky červené řady ENZYMEL®  Parodont (mukoadhezivní gel a zubní pasta) jsou určeny ke každodenní a dlouhodobé péči o dutinu ústní. Dále jsou určeny pacientům se záněty ústní sliznice a parodontu a jejich použití je obzvláště vhodné například při začínajících nebo akutních zánětech, po dentální hygieně, při používání ortodontických aparátů, v rámci přípravy dutiny ústní před operací, u pooperačních a poúrazových stavů, při diabetu nebo v těhotenství. Podrobný přehled stavů, kdy je vhodné používat ENZYMEL®, včetně doporučení, které produkty a jak často používat, najdete zde.

Přípravky modré řady ENZYMEL® Intensive 35 (mukoadhezivní gel a zubní pasta) obsahují patentovanou směs proteolytických enzymů a antiseptika chlorhexidinu a jsou určeny k péči o dutinu ústní při zánětlivých stavech vyvolaných nebo provázených bakteriální infekcí, případně tam, kde hrozí riziko bakteriální infekce (např. pooperační stavy, chronické a recidivující záněty, post-implantační péče).

ZÁNĚTY - AKUTNÍ A CHRONICKÉ

POOPERAČNÍ A POÚRAZOVÉ STAVY

Vytržení zubu (extrakce zubů)

Plánovaná operace
resekce – trapanace – incize – kyretáže – drenáže  

Úraz v ústech
Péče po implantaci zubu

ORTODONCIE A IMPLANTOLOGIE

Příprava před implantací
Péče po implantaci zubu

Rovnátka
 –  fixní i vyndavací

Dočasné protézy (riziko otlaků)

PŘI SNÍŽENÍ CELKOVÉ IMUNITY


Cukrovka
– diabetes melitus
Chřipka
, angína a další celková onemocnění
Onkologická léčba

Autoimunitní onemocnění

DENTÁLNÍ HYGIENA

Péče před a po dentální hygieně
Vstupní parodontologické vyšetření indexů
Kyretáže (očištění stěn kořene zubu)
Deep scaling (hloubkové čištění parodontálních chobotů)
Polishing (odstranění pigmentací a povlaků)